Сapitalizator UA


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Экономика


Сapitalizator UA - канал про інвестиції та примноження капіталу.
Сайт https://Capitalizator.UA
Youtube - https://youtube.com/@CapitalizatorUA
Контакти @CapitalizatorUA

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Экономика
Статистика
Фильтр публикаций


💡 Іноземці володіють 8,51 трильйоном доларів казначейських облігацій США, що становить приблизно 23% від загального боргу США (перший графік).

💸 Тобто, більша частина боргу знаходиться у США і фактично, контролюється штатами.

🎯 На другому графіку (кругова діаграма) видно приблизне розподілення по власності (дані ще за лютий, але для розуміння порядку цифр достатньо). Близько 13% у ФРС і 7% у державних агенцій - тобто цифра, співмірна до зовнішнього боргу.

🔗 Також, на Patreon сьогодні опублікував другу частину моєї середньострокової стратегії по дешевим акціям (PennyStocks).


💡 А ФРС тим часом, два роки підряд генерує шалені збитки.

💰 Можливо хтось не знав, то ФРС - це прибуткова організація. Прибутки йдуть на зарплати і обслуговування діяльності, виплати акціонерам (банкам членам), і решта повертається у міністерство фінансів.

📈 Звідки йдуть прибутки - виплати по облігаціям (як по treasuries, так і по іпотечним - MBS), програми фінансування і комісії (розрахунки чеків, платежі Fedwire, зберігання резервів і т.п.).

📉 Звідки йдуть збитки - Reverse Repo (зворотне РЕПО), зниження вартості активів на балансі ФРС (зокрема і здешевлення облігацій), виплати по резервам банків.

🎯 Саме важливе, що відрізняє ФРС від інших організацій - вона не може збанкротувати, бо вона має монопольне право емісії грошей. А ще відсутність вимоги до позитивного капіталу і т.п.


🔻 Китай втратив друге місце за обсягом американських боргів (U.S. Treasuries) і опустився на третє місце.

🔺А на другому місці тепер Великобританія, яка з 2020 року активно нарощувала обсяги в американських облігаціях.


💡 За побажанням підписників на Patreon сьогодні запустив чат. Тепер спілкування буде більш прямим і простішим, та не тільки у коментарях.

📝 На даний момент запущений один чат - загальна гілка, але згодом будуть добавлені окремі тематичні розділи.

🗓 Розділи я продумаю і подам на розгляд, і ми разом вирішим ефективну структуру чату.

❤️ І дякую кожному учаснику Patreon - ви не тільки отримуєте доступ до додаткових матеріалів, але й підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA.


💡 Вийшли свіжі дані по затримкам у виплатах по боргам домогосподарств (то, що згадувалось у вчорашньому відео).

📈 І як передбачалося, зупинка дії мораторію по студентським кредитам, одразу збільшила розмір протермінувань аж до 7,7%.

💳 При чому, ріст простроченісті відбувся по всім типам кредитів, але особливо, по кредитним картам - майже на 1%. Це важливо, бо це базове споживання.

🏠 А також, уже яскравіша зміна тренду по іпотеці - видно, що плавно зростає протермінованість і по цій "стабільній" галузі споживання.

🔗 На Patreon сьогодні вийшов аналітичний огляд по "Розумним Грошам", випереджуючим індикаторам, макро по основним класам активів (включаючи відкриті спекулятивні позиції)

7.8k 0 18 27 143


7.8k 0 40 60 200

💡 Існує думка, що присутність байбеків вказує на те, що ринок буде продовжувати рости. Але це не так.

📊 Сумарні об'єми зворотних викупів зростають по факту росту ринку (графік 2), і знижується по ходу зниження. Тобто, байбеки також не є ефективним використанням коштів компанії.

▶️ Це доволі просто пояснюється - коли на ринку усе спокійно і у компанії є гроші, то компанії викуповують акції. А у час кризи - вільних кошів значно менше, і навіть якщо є, то компанії притримують їх на випадок погіршення ситуації.

🎯 Звичайно, в час зворотного викупу - це піднімає вартість акцій (особливо, коли суми великі), але жодного випереджуючого фактору у байбеках немає.

🔍 Байбек (buyback, «зворотний викуп») - це фінансова операція, під час якої компанія викуповує власні акції з ринку.

7.4k 0 8 22 155

💡 Гарний графік, який показує результати трампа - ріст витрат бюджету, попри обіцянки про його скорочення.

Трамп продовжує тактику Байдена, витрачаючи гроші на рівні Другої світової війни відносно ВВП у мирний час без рецесії.


🎯 Я не здивуюсь, що мита трампа будуть мати такий же ефект, як і його скорочення дефіциту бюджету.

✅ На Patreon сьогодні вийшов допис із оновленнями по угодам>>>

8.8k 0 58 40 154

💡Вийшли дані по інфляції у США - Consumer Price Index (CPI) та базовий CPI (Core CPI)

▶️ CPI вийшло на рівні 2,3% (очікування та попередні дані 2,4%).
▶️ Core CPI вийшло на рівні 2,8% (очікування і попередні дані також 2,8%).

▶️ Для порівняння труфляція (truflation - незалежна щоденна оцінка інфляції) показує значення 1,68%

✅ Інфляція і надалі скорочується, і фактично, уже знаходиться біля цільового рівня ФРС.

8.3k 0 18 52 157

💡 По питанням, як виглядають аналітичні огляди на Patreon, я вирішив показати її, по бондам аналітику за цей і попередній тиждень. По бондам, оскільки як раз учора зачіпали тему + основна позиція у мене саме у них (TLT/VGLT)

🎯 По усім інструментам не можу такого зробити, оскільки, так буде не чесно по відношенню до підписників Patreon. Ну, і загалом, там ще багато корисного матеріалу попереду, і частина уже є (деталі у кінці допису)!

📈 Зробив окремим дописом, а не тут у телеграмі, оскільки присутні багато графіків.

❤️ І дякую кожному учаснику Patreon - ви підтримуєте розвиток проекту Capitalizator UA. Навіть більше, дякуючи вам, Capitalizator узагалі має шанси на існування (без перебільшення).

9.2k 0 5 29 158

💡 Знову повертаюся до TLT/VGLT, оскільки знову бачу занепокоєння у інвесторів, які володіють цим активом.

🔺 Я розповім, чому я і надалі вважаю цю позицію для себе оптимально. (але нагадаю, що це жодним чином не інвестиційна рекомендація, а виключно мої дії)

▶️ Отож, у облігацій базовим фактором є ставка ФРС. Звичайно, це не єдине, від чого залежить ціноутворення облігацій (особливо для довгострокових), але це є основним ціноутворюючим фактором. Тому, подивимось сценарії:

📉 Сценарій №1 - ставка ФРС знижується. Це основний сценарій, він зрозумілий усім. Падає дохідність, а значить вартість TLT/VGLT зростає. З іншої сторони, це спричинить падіння біржових індексів.

📈 Сценарій №2 - ставка ФРС зростає. Якщо буде зростати інфляція (я в це не вірю середньостроково, але виключати не можна). При цьому, дохідність облігацій зростає, а їх вартість падає. Але, чим більше зростає дохідність облігацій, тим бони більш цікаві для інвесторів, тобто, йде перетікання капіталу із ризикових активів (акцій) - оскільки безризикова дохідність (облігації), буде відповідати, або бути навіть кращою, за дохідність ризикових (акцій). А це буде підтримувати вартість облігацій.

🎯 Таке уже було в історії від 1965 до 1980 (поки зростала інфляція і ставка ФРС). Номінальна середня дохідність S&P 500 за 15 років була біля 1%, а реальна вартість (з врахуванням інфляції) знизилась більше ніж на 50%. Бо гроші йшли в облігації.

☑️ Ну і сценарій коли ставка не міняється. Тоді TLT/VGLT крутиться у коридорі і ми отримуємо дивіденди. А ринок із часом плавно почне знижуватися - компанії США не налаштовані працювати при таких високих ставках (звичайно, із часом пройде адаптація, але усе одно ставка негативно вплине на доходи компаній).

💸 Чи є ризики, що США перестануть платити по боргам? Я не бачу у цьому жодних переваг для штатів, але звичайно, на 100% виключати нічого не можна. Але це така ж ймовірність, як, наприклад, націоналізація штатами найбільших компаній із S&P 500.

✅ І ще одне питання - чому я повністю перейшов у облігації, а не залишив алокацію у акціях. Це виключно моє бачення, і кожен має робити так, як йому комфортно! Але я, зі свого досвіду бачу, що справжні прибутки у концентрованих ставках.

🔗 На Patreon сьогодні вийшов аналітичний огляд по "Розумним Грошам", випереджуючим індикаторам, макро по основним класам активів (звичайно, включаючи облігації)

9.4k 0 29 79 174

Вчора вийшло детальне відео як китайський юань забирає домінацію у долара, а хто надає перевагу текстовій версії📝, запрошую ознайомитись>>>

Також, 🔗посилання на youtube-відео>>>

💡А також, на Patreon вийшов міні допис із підтвердженням виконання угоди #2>>>

8.1k 0 13 39 128

💡 Із самого цікавого, вчора, під час заяви, Павелл заявив, що ВВП впав тільки виключно із-за підвищеного імпорту. І загалом, попередні дані по Atlanta FED GDPNow, які показують дані на рівні 2,3%, цілком можливо підтверджують слова Павелла.

🎯 Тому, будемо слідкувати. Поки рано говорити точніше, бо із ІІ кварталу пройшов тільки місяць.

📝 Зробив мікро "вижимку" по вчорашнім заявам Павелла, але нічого нового практично немає. Хіба трішки маніпуляцій, щоби не знижувати ставку. Із основного:

▶️ Інфляція все ще висока - я би не сказав, ми не так далеко від цілі, але занадто далеко від поточної ставки. До того ж, тенденція на зниження інфляції присутня (та й дефляцію не можна відкидати).

▶️ Безробіття у нормі - цього разу хоч визнав, що кількість нових робочих місць знижується, хоча про загальну негативну динаміку ринку праці не говорив.

▶️ Основне для ФРС - це інфляція. Але правда у тому, що як тільки безробіття вийде із під контролю, то на інфляцію ніхто дивитися не буде узагалі.

▶️ ФРС немає плану дій - усе буде відносно даних. Тут я вважаю правильний підхід, навіщо щось зараз обіцяти, щоби на наступному засіданні виправдовуватися (тим більше, при такій невизначеності)

🔗 Також, на Patreon сьогодні опублікував першу частину моєї середньострокової стратегії по дешевим акціям (PennyStocks).

8.9k 0 6 19 106

💡 Три варті уваги графіки від Bravos Research, які демонструють поточний стан ринку:

1️⃣ Порівняння графіку ставки по 10-річкам мінус ставка ФРС і даних CEI (індекс поточних економічних умов - фактично, CEI відповідає ринку). На графіку є зміщення на 12 місяців по різниці ставок, щоби прибрати випередження. І на даний момент видно, що CEI доволі відчутно відстає від тенденції. Таке буває, але він усе одно дожене тренд по ставкам.

2️⃣ Порівняння LEI (випереджуючий індикатор) та CEI (поточний) - поточний індикатор, дуже сильно відстає (по тенденції) від випереджуючих даних. Я це бачу, як поява "неринкових" процесів, тобто, наявність бульбашки. Тобто, прийде час, коли СЕІ (фактично, динаміка ринку) буде доволі швидко доганяти і переганяти LEI.

3️⃣ Згладжене 15-денне відношення путів до колів на S&P 500 (Put/Call ratio) гарно показує, що при корекції ринку, показник не досяг значень, які б були цікавими для купівлі біржового індексу. І більше того, значення уже повернулися у зону, де цікавими є розпродажі.

✅ Також, сьогодні о 21-00 за київським часом буде рішення по ставці ФРС. Із ймовірністю 96,5% (по Fed Monitor Tool) ставка залишиться не змінною, тому я не буду робити окремий допис. щоби нікого не відволікати. Хіба як будуть зміни, то звичайно, дам знати.


💡 Сьогодні вийшли кілька цікавих даних:

☑️ Вдень вийшли дані по торговому балансу США - абсолютний рекорд дефіциту за всі часи (-140,5 млрд.дол). Попередні значення теж перераховані в гіршу сторону.

☑️ Щойно вийшли дані по прогнозу ВВП за показником Atlanta GDPNow - попередні дані 2,2% (значно краще за попередні 1,1%). Дані позитивні, але пройшов фактично тільки один місяць другого кварталу.

☑️ А також, пройшов аукціон по 10-річним облігаціям, дохідність трішки впала - до 4,342% із попередніх 4,435% (хоча загальний тренд боковий)

9.3k 0 12 40 122

💡 Натрапив на цікавий графік. Звичайно, це суто статистика, але поведінка ціни індексів у наступні місяці може +- показати куди пи рухаємося.

✅ Графік показує медіанну траєкторію S&P 500 під час корекції на 10% із 1950 року.

📈Зростаючий графік показує відновлення ринку, без рецесії у наступні 12 місяців

📉Падаючий графік показує зниження ринку, за умови рецесії у наступні 12 місяців

🎯 Поточна траєкторія більше схожа на рецесійний випадок, але пройшло занадто мало часу, щоби точно дати такий висновок.


💡 Вчора відбулися збори акціонерів Berkshire Hathaway, і найбільша новина із тих зборів, яка облетіла напевно усі новинні сайти - це анонс Воррена Баффета покинути пост генерального директора.

🎯 Але як на мене, більш цікавими є дані по грошовій позиції фонду, яка у першому кварталі зросла до 347,7 мільярди доларів. Незважаючи на просадку по ринку, Беркшир не докуповує акції, а продає.

🔗 Також, на Patreon вийшов розширений аналіз по угоді на завтра>>>

10.1k 0 46 30 187

Вчора вийшло детальне відео із повним оглядом економічної політики Трампа, а хто надає перевагу текстовій версії📝, запрошую ознайомитись>>>

Також, 🔗посилання на youtube-відео>>>

💡А також, на Patreon вийшов обширний аналіз ринку (біля 30 графіків із поясненнями) на поточну ринкову ситуацію і потенційні угоди>>>


💡 Ітак, вийшли самі важливі дані цього тижня, а саме - по ринку праці

Unemployment Rate (рівень безробіття) залишився на рівні 4,2%, так само, що і минулого разу, і очікування.

Nonfarm Payrolls (робочі місця, без с/г) на рівні 177К, що краще за очікування, але гірше за попередні 185К (які теж переглянуті у гіршу сторону із 228К)

Government Payrolls (робочі місця у державному секторі) на рівні 10К, що менше попередніх 15К, але щось не видно скорочень від DOGE.

Manufacturing Payrolls (робочі місця у виробництві) на рівні -1К, тобто, присутнє скорочення (хоча краще, за очікування у -5К).

Private Nonfarm Payrolls (недержавні робочі місця, без с/г) на рівні 167К, що краще очікувань у 124К, але гірше за попередні 170К (переглянуто у меншу сторону із 209К)

Average Hourly Earnings (середня з/п за годину) практично не змінилася, як і попереднього разу на рівні 3,8%, але гірше очікувань у 3,9%.

🎯 Жодних сюрпризів не було цього разу, ринок праці просідає, але дуже плавно, включаючи як погіршення поточних даних, так і перегляд попередніх у гіршу сторону.

10.2k 0 18 44 167

🔥 Продовжуємо гарячий тиждень макростатистики. Із цікавого, сьогодні виходить

Continuing Jobless Claims (постійні заяви про безробіття) вийшли гіршими за попередні дані і за попередні, а саме цікаве, дані нарешті пробили рівень у 1900К заявок. Initial Jobless Claims теж вийшли гіршими - подивимось, як це відобразиться на завтрашніх даних по ринку праці.

ISM Manufacturing Purchasing Managers (промисловий PMI) - значення 48.7, краще очікувань (48), але гірше попередніх (49). Тобто, скорочення триває.

🎯 Ще сьогодні вийдуть перші дані по Atlanta Fed GDPNow за ІІ квартал, і як на диво - очікування дуже позитивні +2,4%. Будемо спостерігати.

❗️А завтра ключові дані по ринку праці.

🔗 Також, сьогодні на Patreon вийшов допис із детальним оглядом усіх моїх портфелів.

Показано 20 последних публикаций.
OSZAR »