Tax Time!


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Экономика


На каналі знайдете різноманітні добірки, новини та статті на податкову тематику, а також посилання на судову практику.
Для консультацій та співпраці пишіть:
@khitko_vasyl

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Экономика
Статистика
Фильтр публикаций


⚖️ Велика Палата Верховного Суду в постанові від 08.05.2025 у справі № 420/12471/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/127423333 дійшла висновку, що справи за позовами контролюючого органу про визнання правочинів, укладених підприємствами, які не здійснювали господарської діяльності, що встановлено вироком суду, недійсними та застосування визначених законом наслідків їх недійсності підлягають розгляду адміністративними судами за правилами КАС України, оскільки такі спори пов`язані з реалізацією органами ДПС України компетенції щодо здійснення податкового контролю, а отже, є публічно-правовими.

При зверненні контролюючих органів з позовом про визнання оспорюваних правочинів недійсними, особливо враховуючи положення ст. 228 ЦК України, вони не є стороною оспорюваного правочину, не перебувають у цивільних правовідносинах зі сторонами договору та не є носіями власного «приватного» інтересу чи представниками приватного інтересу його сторін.

Податковий орган втручається в приватноправові відносини, що виникли на підставі договору, не з власного (приватного) інтересу, а виконуючи повноваження публічного контролю у сфері оподаткування.




Чи потрібен ФОПу РРО при доставці товару «Новою Поштою»?

Суд визнав, що ФОП не повинен використовувати РРО при оплаті через «НоваПей».

Рішення Одеського ОАС від 12.03.2025 справа № 420/19624/24 https://reyestr.court.gov.ua/Review/125850034

П'ятий ААС 17.06.2025 об 14:00 год. розгляне справу у відкритому судовому засіданні.
https://reyestr.court.gov.ua/Review/127233820

ДПСУ відповіла у листі від 09.05.2025 №500/2/99-00-07-03-01-02 щодо даного судового рішення.

Ситуація: податкова оштрафувала ФОПа за те, що той не проводив продажі через РРО. ФОП подав до суду. В свою чергу суд з'ясував, що ФОП уклав договір із «Новою Поштою» на доставку товарів. Оплата від покупця надходить через фінансову компанію «НоваПей», а не напряму до ФОПа. Усі гроші надходять безготівково. У підсумку, якщо покупець замовляє товар на сайті і оплачує його при отриманні через «Нову Пошту» або іншу службу доставки, РРО використовує саме служба доставки. ФОП не отримує грошей напряму, тому не зобов'язаний застосовувати РРО. Достатньо вкласти у посилку видаткову накладну.

Позиція податківців незмінна...

Відзначили, що продаж товарів із використанням служб доставки, які відповідно до цивільно-правових угод не є учасниками купівлі-продажу товарів, зокрема експедиторів, потребує обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій продавцями товарів.

Вказана позиція ДПС є незмінною з 2023 року, а відповідні роз'яснення із цього питання розміщені на вебпорталі ДПС.

Лист ДПСУ від 09.05.2025 №500/2/99-00-07-03-01-02


500 97294.pdf
710.1Кб
ДПСУ відповіла на актуальні запитання платників податків у листі від 09.05.2025 №500/2/99-00-07-03-01-02. Лист додається


⚖️ Додержання строку звернення до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН та зобов`язати ДПС зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, яке було оскаржене в адміністративному порядку до ДПС
Постанова КАС ВС від 01 травня 2025 року справа № 520/21841/24

Судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у постанові від 11 жовтня 2019 року у справі № 640/20468/18 (адміністративне провадження № К/9901/16396/19) виснувала, що спеціальні строки для звернення до суду з позовом про скасування рішень контролюючих органів, що не пов`язані з нарахуванням грошових зобов`язань, зокрема рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН та зобов`язання її зареєструвати, після проведення процедури адміністративного оскарження та отримання рішення про залишення скарги без задоволення, нормами ПК України не визначені, тому інші рішення контролюючих органів, які не стосуються нарахування грошових зобов`язань платника податків, за умови попереднього використання позивачем досудового порядку вирішення спору (застосування процедури адміністративного оскарження - абзац третій пункту 56.18 статті 56 ПК України), оскаржуються в судовому порядку в такі строки:
а) тримісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПК України. При цьому такий строк обчислюється з дня вручення скаржнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу;
б) шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПК України.




У постанові від 24 березня 2025 року у справі № 140/32696/23 Верховний Суд виснував, що якщо за результатами розгляду письмових пояснень та копій документів, наданих платником податків внаслідок отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, комісія регіонального рівня дійде висновку, що таких пояснень і документів недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, вона направляє платнику податків Повідомлення, в якому зазначає конкретний перелік документів та інформації, які слід надати. Протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення, платник податків може скористатися правом на подання додаткових пояснень та копій документів згідно із змістом Повідомлення. Якщо платник податків не скористався таким правом, то комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.


Репост из: Злий Фіскал
#нам_пишуть

Претензія щодо ігнорування соціальних ініціатив і проблем працівників ДПС

Шановний Руслане Кравченко,
Комунікація, яку ви ведете як голова Державної податкової служби України, побудована здебільшого навколо зовнішнього іміджу реформи: блокування накладних, цифровізація, зустрічі з бізнесом, боротьба зі схемами. Усі пости в телеграм орієнтовані на публіку, бізнес та міжнародних партнерів. Однак абсолютно відсутня увага до реальних проблем працівників податкової служби — зокрема до низьких окладів, відсутності мотивації, перевантаження та загроз безпеці. Колектив фактично виключено з інформаційного простору.

Крім того, наявна інформація свідчить, що до кінця року не буде жодного підвищення зарплат чи надбавок для працівників територіальних органів ДПС. Люди працюють у надзвичайно складних умовах, забезпечуючи рекордні надходження до бюджету, але при цьому залишаються без належної підтримки, без будь-якого слова вдячності та без жодної перспективи.
Таке ставлення — це не стратегія лідера. Це ігнорування людей, на яких тримається вся система. Якщо ситуація не зміниться, навіть найкращі ініціативи та реформи залишатимуться лише на папері, оскільки втомлені та знецінені працівники не будуть здатні ефективно впроваджувати зміни.

Особливо варто зазначити, що заробітні плати, які виплачуються в інших державних органах, значно вищі, ніж у ДПС. За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 2024 році річна заробітна плата фахівців Північно-Східного офісу Держаудитслужби, територіального управління Рахункової палати по Харківській, Луганській, Полтавській та Сумській областях, а також Головного управління Державної казначейської служби України у Сумській області склала в середньому:
• для спеціалістів — близько 550 тис. грн на рік;
• для заступників начальників відділів та начальників відділів — від 650 до 750 тис. грн на рік.
Ці показники демонструють реальну динаміку заробітних плат рядових працівників у суміжних територіальних органах державної служби, однак таку заробітну плату, а мабуть ще більшу, бачили тільки працівники ДПС України. Це є неприязним фактором, який негативно впливає на мотивацію працівників, і підкреслює необхідність негайного перегляду системи оплати праці в ДПС з урахуванням важливості її функцій для забезпечення стабільності державного бюджету.

Тому вимагаємо від вас, як керівника ДПС, не лише публічної підтримки реформаторських ініціатив, але й реального відстоювання інтересів працівників податкової служби. Зокрема, це має включати перегляд в 2025 році рівень оплати праці та впровадження відповідних механізмів для забезпечення гідних умов праці для всіх співробітників ДПС.

Крім того, наголошуємо на необхідності публічно звернути увагу на ці проблеми в рамках триваючого бюджетного процесу, оскільки саме правильне планування фонду оплати праці на 2026 рік є критично важливим для збереження і розвитку стабільності в роботі податкової служби.

P.S. Коли керівники податкової служби, згідно з поданими деклараціями, демонструють мільйонні статки і володіють автомобілями, вартість яких можна порівняти з п'ятьма річними зарплатами звичайного працівника, родичами, які активно починають займатися підприємницькою діяльністю та реєструють її тільки після того, як керівні посади зайняли їхні родичі в ДПС, а їхня праця більше нагадує діяльність пралень, як у Аль Капоне, це створює явний контраст з реальністю тих, хто працює на нижчих посадах у цій же службі. Для працівників податкової служби стає важко зрозуміти, як можна прожити на одну зарплату, коли ця зарплата не покриває навіть базових потреб. Це створює атмосферу несправедливості та викликає серйозні питання серед працівників щодо реальних пріоритетів реформ, які ви намагаєтеся впроваджувати.

Всі все бачать.


ДПС у листі від 07.05.2025 р. № 484/12/99-00-07-03-01-02 відповіли, що у разі подання ФОПами декларації ЄП за звітний період, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, до закінчення такого звітного періоду, на який припадає дата ліквідації за старою формою до 01.04.2025, платникам необхідно подати Декларацію за оновленою формою, із відображенням у додатку 2 деталізованих показників розрахунку МПЗ та визначенням ПЗ з ВЗ у відповідному розділі Декларації за звітні (податкові) періоди 2025 року:

- до закінчення граничного строку подання Декларації – із типом «Звітна нова»;
після закінчення граничного строку подання Декларації – із типом «Уточнююча.

Платникам ЄП 1-2 групи, у яких військовий збір нараховується автоматично ДПС, або платникам єдиного податку 3 групи без діяльності не потрібно подавати Декларацію за оновленою формою (за відсутності підстав для подання звітності з виправленими показниками). Роз’яснення ЗІР ДПС

Джерело інформації: https://buhgalter911.com


Витяг з реєстру платників ПДВ можна замовити в електронній формі


⚖️ Товари, використані під час надання послуг із переробки давальницької сировини, не включаються до бази оподаткування операцій ПДВ з надання таких послуг

Ключовим питанням для правильного вирішення спору є те, чи вважаються товари, використані позивачем під час надання послуг із переробки давальницької сировини (бокситів), «безоплатно наданими» у розумінні підпункту «а» підпункту 14.1.13 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, та чи повинен був позивач нарахувати податкові зобов`язання з ПДВ, виходячи з вартості таких товарів.

КАС ВС, відповідаючи на спірне питання, вказав, що для цілей оподаткування безоплатною передачею товарів вважаються ситуації, коли отримувач набуває права власності на відповідні товари без жодної оплати.

У спірних правовідносинах позивач надає послуги з переробки давальницької сировини (тобто сировини замовника). У процесі виконання цих послуг виконавець використовує власні товари (наприклад, хімічні реагенти, допоміжні матеріали тощо), які необхідні для технологічного процесу переробки. Ці матеріали не передаються замовнику окремо; вони споживаються або вбудовуються у готову продукцію, яку виконавець передає замовнику за результатами наданих послуг.

Отже, якщо за умовами договору надання послуг чи виконання робіт виконавець використовує власні матеріали, але не постачає їх окремо, а їх вартість включена у загальну ціну послуг, то такі матеріали не відображаються окремо в первинних документах і податковій накладній як товарне постачання, тому фактично йдеться про єдину операцію з надання послуг, а не про дві операції (продаж чи надання матеріалів + окремо надання послуг).

Суд акцентує увагу, що об`єктом оподаткування виступає саме послуга з переробки, що надається виконавцем за плату. Вартість використаних виконавцем допоміжних матеріалів, як встановлено судами попередніх інстанцій та не заперечується відповідачем, була врахована під час обліку операції з надання послуг, що підтверджується головною книгою. Таким чином, єдиним об`єктом оподаткування ПДВ в цій ситуації є операція з постачання послуги переробки.

При цьому, передача товарів, використаних під час надання послуг з переробки, від виконавця до замовника юридично та фактично не відбувається. Такі товари не передаються замовнику самостійно (окремо), а натомість трансформуються у результат послуги. Тому, у цьому випадку відсутні підстави стверджувати про факт безоплатної передачі товарів, оскільки оплата за такі матеріали є частиною плати за послугу.

Колегія суддів наголошує, що фактично доводи податкового органу зводяться до того, що спірні господарські операції були збитковими, а ціна наданих послуг була нижчою за собівартість. Пот цьому, відповідач помилково посилається на те, що база оподаткування операцій з надання послуг переробки давальницької сировини має включати вартість використаних товарів.

⚖️ Постанова КАС ВС від 03 квітня 2025 року справа № 400/2777/21

https://reyestr.court.gov.ua/Review/126346542


З 1 травня в Електронному кабінеті доступна нова форма повідомлення про прийняття працівника на роботу

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що з 1 травня оновлено Реєстр електронних форм податкових документів. Для роботодавців вже доступна форма повідомлення про прийняття працівника за новою формою, що визначена Постановою КМУ 21.02.2025 №184

J 3001005 – Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту для юридичних осіб.

F 3001005 – Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту для фізичних осіб.

Одним із ключових нововведень є доповнення повідомлення інформацією про громадянство працівника з метою обліку працевлаштованих іноземців та осіб без громадянства (графа 9).

Під час заповнення цієї графи необхідно вказати:

-«0», якщо йдеться про іноземця або особу без громадянства;

-«1» для громадян України.


Репост из: Новини для ФОП
‼️ Нагадування для ФОП 3 групи, про подання звітності за I квартал 2025 року ‼️

✅ ФОП на 3 групі 5% продовжує звітувати за календарний квартал, до 12.05.2025.
▪️
За формую декларації - F0103309
▪️Сплачуємо єдиний податок за I квартал до 20 травня.
▪️Сплачуємо військовий збір за I квартал до 20 травня.

🖇 Якщо Ви подаєте звітність самостійно - робіть це вже зараз, не відкладайте на останній день, тому що під кінець термінів звітність подає максимальна кількість людей і в останні дні.


Порявняльна таблиця.pdf
366.9Кб
Кабмін 29.04.2025 схвалив законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи".
На сайті ВРУ Кабмін зареєстрував законопроєкт від 30.04.2025 № 13232 без тексту.
Текст законопроєкту оприлюднив (https://t.me/yzheleznyak/12365) заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Текст додається


❗️30 квітня – останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2024 рік

Тобто, до 1 травня року декларацію подають:

- громадяни, які отримали певний дохід і зобов’язані подати декларацію (наприклад: особи, які отримували іноземні доходи, доходи від відчуження корпоративних прав, доходи від задавання майна в оренду іншим фізичним особам, при отриманні спадщини (дарування) від осіб, які не є особами першого та другого ступеня споріднення тощо).

Якщо відсутня довідка від компетентного органу іншої країни про іноземні доходи та податки, сплачені закордоном – можна подати заяву до податкової за податковою адресою та перенести строк подання декларації до 31 грудня.

- ФОП, крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування;

- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Подати декларацію можна:
- особисто або уповноваженою особою;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
- в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». До речі, це найбільш зручна форма. Для цього потрібно лише мати кваліфікований електронний підпис (так званий електронний ключ) та доступ до мережі «Інтернет».

Джерело інформації: ГУ ДПС в Одеській області


Щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з отримання спонсорської допомоги

ІПК ДПС № 3085/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 19.09.2023

Договір спонсорства відповідно до якого Спонсор бере на себе зобов’язання надати Товариству спонсорську фінансову підтримку та оплатити послуги з популяризації виключно імені, найменування, та/або знаку для товарів і послуг Спонсора, а Товариство зобов’язується здійснювати таку популяризацію шляхом розміщення на сторінках видання та на сайті виключно найменування та/або знаку для товарів і послуг Спонсора.

Основними умовами спонсорства є добровільність надання підтримки та визначення метою такої підтримки виключно популяризації імені Спонсора, його найменування, знака для товарів і послуг.

У разі якщо Договором спонсорства не передбачено надання Спонсору будь-яких послуг в обмін на отримання добровільної фінансової підтримки, крім наведення імені або найменування Спонсора, комерційного (фірмового) найменування, найменування товару та/або торговельної марки, то операції Товариства з отримання такої спонсорської допомоги не вважаються наданням послуг, зокрема рекламних, та не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки така операція не є постачанням товарів/послуг в розумінні пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ та відсутній об’єкт оподаткування.

В іншому випадку такі операції Товариства вважаються операціями з надання рекламних послуг та підлягають оподаткуванню ПДВ за правилами, встановленими розділом V та підрозділами 2 та 10 розділу XX ПКУ.


rel='nofollow'>​​Щодо виплати ТОВ (податковим агентом) сум доходу ФОПу за надані послуги та відображення виплати в 4 ДФ за ознакою доходу «157».

Відповідно до п. п. 177.8 ст. 177 ПК України під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Суди дійшли висновку, що ТОВ при придбанні товару у фізичної особи - підприємця діяв в рамках норм ПК України, оскільки при взаємовідносинах з суб'єктом підприємницької діяльності він не виступає в якості податкового агента, та, як наслідок, не зобов'язаний утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб за суб'єкта підприємницької діяльності, а отже, в податкових розрахунках форми 1-ДФ і не зобов'язаний відображати доходи, виплачені вказаній особі. При цьому ТОВ також надано доказ державної реєстрації фізичної особи-підприємця відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності - виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Вказаною фізичною особою-підприємцем були подані податкові декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця.

Постанова від 13.02.2024 № 560/9843/21 Верховний Суд. Касаційний адміністративний суд


rel='nofollow'>​​#суд

⁉ Чи потрібно ФОП застосовувати РРО при доставці товару «Новою Поштою»

Якщо споживач (клієнт) замовив товар на вебсайті продавця (зокрема, в інтернет-магазині) і не здійснював передоплату, а доставку товару здійснила служба доставки на підставі договору про передачу такій службі товару для доставки покупцю, то реєстратор розрахункових операцій застосовує служба доставки, безпосередньо при передачі товару покупцю та отримання оплати від нього (в тому числі із застосування сервісів переказу коштів).

Продавець у цьому випадку зобов`язаний вкласти у посилку (пакування) видаткову накладну, яка буде свідчити про походження товару, але не є розрахунковим документом.

Застосування реєстратору розрахункових операцій не є обов`язковим у разі продажу продавцем товару виключно на умовах післяплати та доставки таких товарів поштою або службами кур`єрської доставки.

У такому випадку дії продавця товару не матимуть ознак розрахункової операції, оскільки, в момент отримання товару оплату проведено у відділені служби кур`єрської доставки або поштовому відділені чи в іншому місці доставки.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ФОП при реалізації товарів (послуг) через Інтернет не отримує безпосередньо коштів від споживача, а отримує такі кошти від фінансової компанії, розрахунки з якою для останнього є безготівковими.

Таким чином, спірне податкове повідомлення-рішення податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС в Одеській області № 13076/15-32-07-06 від 02.04.2024 є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

⚖ Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2025 року у справі № 420/19624/24


Чи мають право ФОП – платники ЄП 1 – 3 групи відкликати подані заяви про застосування спрощеної системи оподаткування?

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Норми ПКУ не передбачають можливості відкликання фізичними особами – підприємцями поданих ними заяв про застосування спрощеної системи оподаткування.

Більш детально в ЗІР ДПС

https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35116


ІПК ДПС № 1143/ІПК/99-00-21-02-02 від 03.03.2025

Чи є обов’язковим оформлення товарно-транспортної накладної для Підприємства, якщо перевезення товарів (вантажів) здійснюється для власних потреб і власним транспортом (або орендованим), коли відсутній сторонній перевізник, а перевізником виступає водій Підприємства

Відповідь ДПСУ

Наявність товарно-транспортної накладної є обов’язковою при отриманні послуг з перевезення вантажу на договірних засадах від іншої юридичної особи.

Якщо перевезення вантажу для власних потреб юридичної особи здійснюється водієм такої юридичної особи, що перебуває з нею у трудових відносинах, документом, що підтверджує перевезення можуть слугувати інші належним чином оформлені первинні документи (накладна, інший визначений законодавством документ на вантаж). 

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05 квітня 2021 року № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон № 2344) (зі змінами) товарно-транспортна накладна – єдиний для всіх учасників транспортного процесу (крім фізичних осіб, які здійснюють перевезення вантажу за рахунок власних коштів та для власних потреб) документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, який складається у паперовій та/або електронній формі та містить обов'язкові реквізити, передбачені цим Законом та правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з абзацами першим та другим частини другої ст. 48 Закону № 2344 документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника – документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія – посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо) (частина перша ст. 50 Закону № 2344).

Показано 20 последних публикаций.
OSZAR »