Ваш Капітан С🫡


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Дизайн


Олексій Сальников @a_salio про дизайн, робочі процеси та самозванство. Культурний кофаундер thisiskultura.com та ментор у school.thisiskultura.com

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Дизайн
Статистика
Фильтр публикаций


🔴🔴➡️➡️Вау-вау! Барбара Крюгер — в Україні!
Одна з найвпливовіших постконцептуальних мисткинь сучасності (з графдизайнерським бекграундом) представила нову роботу «Без назви (Ще одне знову)» — прямо на потязі «Інтерсіті». Дев’ять вагонів перетворено на поетичну інсталяцію, що курсуватиме Україною та за кордон упродовж двох місяців: «Ще один день, ще одна ніч, ще одна втрата, ще одна надія…». Як рядки вірша про життя під час війни в ритм стукоту коліс. Тудудух-тудух. Такий собі рухомий маніфест незламності.
Читайте детальніше про проєкт або лайкайте в інстаграмі.

Окремо вау, що її робота ще відсилає зокрема до практик українського авангардиста Василя Єрмилова та його агітпоїзду 1920-х.

652 1 5 11 10

Репост из: Минуле / Майбутнє / Мистецтво
Хвилина мовчання в Києві та її візуальна комунікація

Від сьогодні щодня о 9:00 в Києві оголошують хвилину мовчання в диджитал-форматі — на білбордах і сітілайтах на вулицях, а також інформаційних стендах на станціях метро. Як це виглядатиме, затвердила Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни, створена при Київській міській раді. До розробки візуальної комунікації долучилася команда платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

Співзасновниця Минуле / Майбутнє / Мистецтво Катерина Семенюк як членкиня Координаційної ради взяла на себе роботу з пошуку візуального рішення. На громадських засадах до процесу долучилися студія візуальних комунікацій Kultura, зокрема креативний директор Саша Биченко та дизайн-стратег Олексій Сальников, а також режисерка монтажу Яна Шусторович.

Знайдене командою рішення ґрунтується на стриманому, мінімалістичному підході у поєднанні з меморіальним шрифтом UAF Memory, який раніше був розроблений для вшанування полеглих українських героїв шрифтотворцем Дмитром Растворцевим.

Усі охочі в Києві та інших містах України можуть долучитися до акту вшанування, розмістивши диджитал-оголошення про хвилину мовчання в публічному просторі щодня о 9 ранку.

➡️ Макети різного формату можна завантажити тут

〰️
Платформа культури пам'яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво


До речі отут пдфка книги про Юрчишина


👀 Що подивитися на вихідних
Наприклад, цикл лекцій «Українські графіки ХХ століття» з мистецтвознавицей Діаною Клочко.
Про Ковжуна, Дерегуса, Адамовича, Гніздовського та багато про кого іншого. Я почав з цікавого «Звідки Володимир Юрчишин брав ідеї шрифтових композицій»
(на зображеннях його роботи, ескізи та шрифти з каталогу «Володимир Юрчишин. Мистецтво книги»)

1k 2 35 1 22

Відкрив для себе Валерія Ламаха та його «Книги Схем» — серію графічних структур, які художник створював для пояснення взаємозв’язків між елементами мистецтва, суспільства та природи. Поєднання структурності та поетичності.

Цікаво розглядати з точки зору інструмента мислення, семіотики і можливо навіть онтології інформації. В схемах можна розгледіти як дизайн-системи, інформаційну архітектуру чи навіть генеративний дизайн. Так і знайти паралелі з філософією чи соціологічними моделями.
Виходила навіть книжка, але я щось не можу нагуглити. Якщо вам вдасться, напишіть будь ласка.

650 1 17 9 31

Дуже подобається логотип серії «Фантастика. Пригоди. Детектив», 1990 рік. Якщо придивитися, там перші літери закодовані геометрично.
А ще подобається як акуратно оформили назву видавництва ·Дніпро· — використали інтерпункти замість лапок.
Та й загалом приємне візуальне і тактильне враження через тканинну обкладинку замість задрукованоного крейдованого паперу, як деякі видавництва полюбляють. Художнє оформлення «Кінця вічності» — О. Є. Кононова.


👀 Що подивитись на вихідних

Подкаст Aspen Institute Kyiv з Олесею Островською-Лютою (директоркою Мистецького Арсеналу) про те, як культивувати доброчесність на публічній службі та чому культурні інституції важливі.

Серія лекцій Майкла Сендела (американського політичного філософа) про різні моральні дилеми через призми різних політичних філософських течій. Українською.

Дискусія «Невидимі жінки. Як творили мистецтво в Україні 1990-х»
Рефлексії мисткинь й кураторок над темами політичних змін і власного досвіду, релігії, віри, совєцького спадку та інших новел 1990-х.


📅👀💙
Нові календарі на 2025 від Саші Биченка вже у попередньому продажу
Це продовження календаря 2024 (який, до речі, отримав срібло на European Design Awards 🥈), з оновленим дизайном. Як і минулорічний, надрукований вручну канцелярським штампом-датером: кожна дата проставляється окремо, одна за іншою. Відтак, кожен календар зберігає свій загальний дизайн, але відрізняється в деталях. Так само кожен відбиток буде пронумерований і підписаний, тобто рахується як графіка open variable edition.
Календар надрукований на щільному художньому папері, який провисить весь рік, і на якому можна робити позначки або малювати. Я особливо заохочую таке поводження. Бо воно хоч і графіка, але річ ужиткова, а так ви ще й станете співавтором нової роботи.

Замовляйте тут
До 20 грудня діє спецпропозиція.


Вчора трохи заспойлерив (тому видалив), а сьогодні вже офіційно 🤭
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» оголосив переможців.
Саша Биченко взяв гран-прі виданням «Поміж».
Kultura works 💪🖤

PS. Вітаю також колег з перемогами в категоріях, та з виходом у фінал.

565 1 7 13 34

Репост из: Дизайн-борщ
Banda I KTF Foundry зарелізили Unity Sans — шрифт для відбудови.
І у мене до цього є питання.

Шароварщина нового штибу народжується саме зараз — у спекуляціях комунікаційними контекстами.

За основу взяли гротескний шрифт німецького походження Berthold Grotesk. «Завдяки довгим виносним елементам шрифт має теплий і живий характер. Ми реконструювали його, прибрали деякі залишки й доповнили кирилицею», – пояснюють у команді.


Конкретно цей шрифт відбудови України ставить перед собою задачу підтримати бізнеси, які
були вимушені закритися і відкритися знову.


Але чи допомагає бізнесам, які відкрились знову, цей шрифт?

Бізнеси, які вже відкрились, радше оберуть стилістику, в
якій вони вже працювали, або почнуть роботу з бізнесом з чистого листа і вони вже почали це робити. Для цієї мети цей шрифт був потрібен не на третьому році повномасштабного вторгнення, а раніше.

Тому чи сприймається це щиро — ціль підтримки бізнесів безкоштовним шрифтом, який ще треба вміти використати у редакторі для макетів і з яким навіть не кожен дизайнер справиться використати гліфи з додаткового набору? Мені особисто це сприймається не щиро.

Шрифт відбудови України, при розробці якого не залучаються інші, крім Banda і KTF
— як мінімум було б чесно відкрити опенкол до участі серед українських дизайнерів у тому числі.

Навіть Хірокі Мацура та Норман Фостер, всесвітньо відомі архітектори, погоджувались, що українські архітектори мають мати першість у ідеях відновлення, бо вже знають, що потрібно цьому простору як новий голос, ставили перед собою задачу допомогти Україні, а не перетягувати ковдру.

То чи правильно стоять акценти в комунікаційному кейсі цієї розробки? Кому допомагає цей кейс? Чи це радше виглядає як спекуляція на темі українського відновлення, бо популяризація теми серед шрифтових студій — це дуже вузька аудиторія, на яку варто націлювати такий комунікаційний кампейн.

Чи коштувала ця розробка коштів Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури?

Візуал з варіативними елементами рябить і пропонує черговий візуальний кітч взамін тому, що склався на стінах наших міст і чесно кажучи ми просто цією розробкою міняємо шило на мило.

Не кожен шрифт збагачує проєкт, не кожен проєкт є тим, чим здається…

Здається, це про цей кейс.
Не варто спекулювати темою відновлення, коли з цим шрифтом, німецьким в генезі, а не українським за рисами, чи зробленим безпосередньо українськими шрифтовими дизайнерами, слід буде зробити практичні задачі відновлення українських міст… З ним це буде складно в ряді задач. І, як здається, це взагалі не враховувалось.

Цікаві символи всередині — це ще не значить хороший шрифт. Це ще не значить, що він добрий, аби зробити навігацію, аби це було наступним мейнстрімом вивісок і комунікацій, бо для Європи цей стилістичний напрям вже минув і для польських вивісок він був би органічний, але чи є він таким для нас?

Ми використовували більше конструктивітських гротесків, які враховували не коло, як форм-фактор, а скруглений прямокутник (як в варіаціях Нової генерації, Єрмілова і Харківської школи, зразків чому є досить багато).

То чому використовувати чужу історію, якщо ми маємо свою?

Чому не українці в екзилі, чому не українці, що живуть тут, малюють шрифти відбудови?

Чому шрифту взагалі відведене таке місце — щось відбудувати?

🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

659 0 10 2 226

Завтра стартує черговий Літеропад!
Був заклопотаний підготовкою настільки, що анонсую тільки сьогодні… Але ж ви все пам'ятаєте й без мене і напевно готувались! 😉
Цього року Аня Коваленко та Сергій Макаренко взялися трохи допомогти, то ж окрім класичного «забігу» буде трошки освітнього контенту і цікавих ефірів. А ще від Kultura School додам цікавих вправ!

нумо!!!! гайда!!!! НУМО!!! ТАААК!!!

Показано 11 последних публикаций.
OSZAR »