Естетичний інтелект


Channel's geo and language: Ukraine, Ukrainian
Category: Art


Телеграм культурологині. Тут побачите актуалізацію української культури як натхнення, як силу, як енергію! Також знайдете новини про арт-події, виставки, фестивалі, книги. Інстаграм "Естетичний інтелект" https://instagram.com/esthetic.intelligence?igshid=

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
Ukraine, Ukrainian
Category
Art
Statistics
Posts filter


🟧 "Поцілунок" французького скульптора Огюста Родена.

🟧 Є декілька версій цієї тематики. Роден зазначав, що його підхід до скульптури жінок був повагою до них та їхніх тіл, а не просто підкорення чоловікам. Це повноцінні партнери у парі. Еротичний характер скульптури зробив її суперечливою. Її не завжди хотіли виставляти на виставках і кінця 19 століття))

🟧 Скульптура спочатку називалася "Франческа да Ріміні", оскільки вона зображує італійську дворянку XIII століття, увічнену в "Пеклі" Данте (Коло 2, Пісня 5), яка закохується в молодшого брата свого чоловіка Джованні Малатеста, Паоло.


🟧 Цей раз я вчасно зробила пост)) Тому я вас не залишила без порції подій на липень в Києві.

🟧 Виставка "Херсон. Степ тримає" в Мистецькому Арсеналі до 28 вересня. Вхід 150 грн.
🟧 Виставка "Спецфонд. Нові дослідження" в Національному художньому музеї України до 24 серпня. Вхід 250 грн.
🟧 Виставка "7" - це "Мистецтво": бібліотека Музею Ханенків" в Музеї Ханенків про історію унікальної книгозбірні Ханенків. Вхід 150 грн.
🟧 Виставка Олесі Рибченко "Фрезерування" в галереї Триптих арт з 3 липня. Вхід вільний.
🟧 Виставка Саші Луньової "Зі стелі" у центрі сучасного мистецтва "Білий Світ" з 3 по 20 липня. Вхід вільний.
🟧 Виставка "Окупована спадщина" в Музеї Івана Гончара до 31 серпня. Вхід 100 грн.
🟧 Виставка "Зшивати небо" в галереї The Naked Room до 10 серпня. Вхід вільний.
🟧 Виставка "Бурлюк. Символи" в Vakulenko Art Consulting до 27 липня. Вхід вільний.

🟧 Підписатись на канал


🟧 Цікавий текст на Контур👇
🔶 "Я відкриваю чакри у ашрамі, пробуджую кундаліні, осягаю глибини спокою і рівноваги, однак щойно прихожу додому або у офіс, переживаю злість, гнів, заздрість, ревнощі, тобто власну вразливість. Парадоксально, що духовні практики мають на меті переважно показати людині її вразливість, показати місце, звідки тече біль, важкі думки, страхи. Однак у традиціях зазвичай не пояснюють, що робити із цією вразливістю на робочому місці («чи міг би ти вийти на роботу у цю суботу?»), у громадському транспорті («зачиніть вікно, дує!!!»), у побутовій сварці («чому ти знову ставиш посуд на цю полицю?!!»)."

https://kontur.media/avoidance/?fbclid=IwY2xjawK_ksZleHRuA2FlbQIxMQABHq0B-j6Aswfdr6cx7kmPdnH6gx5XFPM7-B7tcRiD4gHeIMtj4J-FixpRS1ha_aem_ZvroZlkmHLepRcq2uWiNkg


🔶 "Данте та Вергілій в пеклі", 1850, неокласицизм, Вільям Бугро.

🟧 Данте і Вергілій – це реальні люди, але вони ніколи не перетиналися у реальному житті, оскільки вони жили з різницею в 13 століть. Картина є алегорією з оповідання "Божественній комедії", де є опис подорожі до кордонів трьох надземних царств: пекла, раю та чистилища.

🟧 На картині бачимо оголеного чоловіка, котрий впивається своїми гострими зубами в шию свого ката. На задньому фоні Вергілій та Данте спостерігають цю боротьбу. Труп лежить на землі праворуч, а крилатий диявол усміхається, спостерігаючи за жахливим видовищем.


🟧 "Паралаксний погляд" (2006), книга словенського філософа Славоя Жижека.

🟧 Автор намагається окреслити в ній свою систему мислення. Вона поділена на три основні розділи (філософський, науковий та політичний), щоб запровадити «мінімум концептуального порядку».

🟧 Концепція в книзі це - паралакс, який стосується різного видимого положення об'єкта, коли його розглядають з різних точок зору. Паралакс - це зміщення або різниця в видимому положенні об'єкта, що розглядається вздовж двох різних ліній зору , і вимірюється кутом між цими двома лініями. Через ракурс , близькі об'єкти демонструють більший паралакс, ніж більш віддалені об'єкти.



523 0 11 2 18

🟧 27 червня о 18:00 відбудеться відкриття документально-містичної виставки "Херсон. Степ тримає" на основі фільмів "Українські шерифи", "Редакція" та "Вулкан" в моєму рідному Мистецькому арсеналі.

🟧 Проєкт представить історію Херсонщини незалежної України. Кожен фільм Романа Бондарчука та Дар’ї Аверченко — окремий виставковий зал Старого арсеналу: «Українські шерифи» розкривають тему ролі громад і місцевого самоврядування, «Редакція» — правди та постправди в політичних процесах сучасної України, а «Вулкан» — повернення до себе і світу в реальності українського Півдня. Також буде зал архівних матеріалів херсонського фотокореспондента Андрія Матросова та матеріали «Архіву війни».

🟧 Кураторський текст

🟧 Вхід 150/80 грн.


🟧 "Засувка",1777, Жан-Оноре Фрагонар.

🟧 Головні герої всупереч правилам класицизму перебувають не в центрі картини, а зрушені до її правого краю. Основна дія відбувається між жінкою і чоловіком. Центр картини займає частину розібраного ліжка з червоним драпіруванням і зім'ята золотиста спідниця сукні героїні. Предмет, який дав картині назву – дверна клямка, знаходиться досить високо у правому верхньому кутку картини.

🟧 Фрагонар готував свої полотна, використовуючи тоновану основу червоного або сірого кольору. На ній він спочатку накидав контур, а потім наносив фарбу кількома шарами, що накладалися один на одного. Його мазок був тонким, легким, але точним та ефектним.

🟧 Фрагонар створив картину наприкінці блискучої епохи "старого режиму", і якщо вірний перший варіант датування, то картина з'явилася приблизно одночасно з романом "Небезпечні зв'язки" Шодерло де Лакло (1782).


🟧 Chanel посилює свої культурні ініціативи святкуванням свого сторіччя у Великій Британії.

🟧 Французький бренд запускає журнал Arts & Culture Magazine – видання, яке переглядає роботу бренду з митцями та культурними установами за останні п’ять років.

🟧 Запуск журналу є частиною зусиль бренду щодо підтримки друкованих видань та книгарень по всьому світу. На обкладинці журналу використані предмети з особистої колекції Габріель Шанель: статуя-бюст дизайнерки, створена Жаком Ліпшіцем у 1921 році в металевих сонцезахисних окулярах Chanel з показу бренду восени 2002 року, знятого Ро Етрідж.




Forward from: Зейгарнік Ефект
Ambicoloniality and War. The Ukrainian-Russian Case — нова книга Світлани Бєдарєвої з відгуком Славоя Жижека.

Дуже ціквво що всередині, треба прочитати, але виглядає як прогрес у дискурсі про український постколоніалізм (чи деколоніалізм, чи антиколоніалізм, чи метаколоніалізм). Замість приліплювання скотчем до оптики Глобального Півдня та використання вже давно усталених термінів дуже хочеться досліджень нашої специфіки.

Анотація книжки:

Ця книга пропонує нове поняття «амбіколоніальності» для опису сучасної ситуації, коли Україна стала територією одержимості Росії, а Росія, прагнучи окупувати Україну, фактично підкорила себе символічному домінуванню України. Амбіколоніальність є ключовою точкою розбіжності з уже існуючими моделями. Взаємний вплив двох країн протягом століть відбувався в обидва боки, через спільний кордон, на відміну від багатьох інших імперій, які встановлювали свої колоніальні відносини на відстані. Українсько-російський випадок відрізняється від прикладів, розглянутих як постколоніальними, так і деколоніальними теоретиками. Щоб дослідити причини та наслідки такого різного процесу колоніальної експансії, антиколоніальної боротьби та деколоніального звільнення, книга досліджує історичні та культурні причини виникнення розриву між двома державами. Вона розглядає роль, яку культурна гібридність відіграє в політичній самоідентифікації як в Україні, так і в Росії, а також те, як ця гібридність проявилася в суспільстві та культурі (включаючи приклади мистецтва та літератури) після розпаду Радянського Союзу в 1991 році до 2023 року.


Замовити паперову книжку чи електронну версію можна тут


🟧 Кордоцентризм (від лат. cor, cordis — серце) — філософський напрям, в основі якого лежить уявлення про серце як про центр людської духовності, де відбувається взаємодія між мисленням і почуттями.

🟧 Кордоцентризм розглядає серце як метафору для внутрішнього світу людини, її емоцій, інтуїції та духовного досвіду. Кордоцентризм вбачає в серці джерело волі, моральних якостей та здатності до самовдосконалення.

🟧 Стаття "Серце як характеристика мудрого існування в українській філософії" від філософа Тараса Лютого.

🔶 "Дві Фріди", 1939, мексиканської художниці Фріди Кало


🟧 "Ерос і Психея" норвезького скульптора Густава Вігеланда.

🟧 Він найбільш відомий своїми статуями людських фігур на різних етапах життя. Еротичне мистецтво Густава довго лежало у відносній безвісті в коморах музею, але нині представлено публіці.

🟧 Найраніші з його еротичних творів сильно натхненні діонісійськими та пасторальними аспектами грецької міфології та легенд. На цьому ранньому етапі Вігеланд часто малював напівлюдських фігур, таких як Пан, кентаври та німфи, залучені до пристрасних сексуальних ігор. Одним з улюблених мотивів Вігеланда в цьому жанрі був міф про Ероса та Психею.


🔶 Будда, Олександр Ройтбурд

🟧 Сьогодні - міжнародний день йоги! Всіх вітаю, хто цю традицію практикує!

🟧 Йога — це не просто фізичні вправи, це частина глибокої культурної традиції. Це давня практика, в якій поєднуються філософія, тілесність, дихання, свідомість. Йога — це культура турботи про себе, поваги до світу, зосередженості й співпереживання. Вона бере початок у глибинах індійської традиції, але давно вийшла за межі географії — стала універсальним способом гармонізації.

🟧 В Україні йога, як і медитативні практики, чайні церемонії, тиша — стали важливою частиною життя багатьох. Особливо зараз, коли повномасштабна війна випробовує наші тіла й душі щоденно.


🟧 20 червня відбудеться відкриття виставки "PERSONAGE. Олег Катеринюк, Анатолій Варваров" у галереї сучасного мистецтва Imagine Point.

🟧 Життя, в якому ми безпосередньо існуємо, сповнене подій, які додають йому смислів та емоцій. Та жодна подія не відбувається без людини чи іншої істоти, живої або умовно живої, яка є дійовою особою тих подій. Виходячи на перший план чи з’являючись десь на периферії нашої уваги, дійова особа вносить свою особисту форму сприйняття світу, свої власні почуття, свій образ.

🟧 Виставка триватиме до 26 липня.

🟧 Вхід вільний.


🟧 З 20 червня буде відкрито виставку "Спецфонд. Нові дослідження" в Національному художньому музеї України.

🟧 Це дослідження забутих митців українського модернізму, які діяли протягом першої третини ХХ століття. Виставка продовжує розповідь про феномен Спецфонду – таємного зібрання творів, до якого потрапили роботи художників, визнаних радянською владою "неблагонадійними": формалістів, націоналістів, ворогів народу.

🟧 На виставці буде представлено твори Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Єфрема Світличного, Лева Крамаренка, Абрама Черкаського, Юрія Садиленка, Василя Сильвестрова, Івана Падалки, Оксани Павленко та інших.

🟧 Адреса: вул. Грушевського, 6

🟧 Вхід - 250 грн.

🔶 У музеї я робила два відеоматеріали, які ви можете побачити на моєму Ютуб-каналі "Естетичний інтелект" - "Експресія і Тілесність в роботах українських митців початку ХХ століття"
і "Канон зсуву конструкції": розвиток українського модернізму 1900-1930-тих років в Namu.


🟧 Культурологічне питання - як народжується нація/народ/етос та чи можна "створити" національну ідентичність?

🇫🇷Як селяни, що не розмовляли французькою, не відчували зв’язку з державою та не вважали себе французами стали основою сучасної Франції?

🟧 У книжці "Із селян у французи: творення модерної нації" історик Юджин Вебер досліджує неймовірний соціальний експеримент XIX–XX ст, коли через армію, мову, школи, залізниці та пресу вдалося перетворити мільйони селян — які ще навіть у 1870-х говорили діалектами й жили за традиційними укладами — на одну з перших у світі політичних націй.

🟧 Ціна - 490 грн. Замовити


🟧 17 червня відбудеться відкриття виставки "Моя Ліза. Графіка Єлизавети Кремницької 1960-х років" у Stedley Art Foundation.

🟧 Ця камерна експозиція презентує маловідомі графічні твори Єлизавети Кремницької з колекції Павла Ковача — художника, який зберігає й популяризує спадщину Єлизавети Кремницької та Павла Бедзіра.

🔶 Назва виставки — походить зі спільної біографії Бедзіра і Кремницької. Саме так ніжно Павло Бедзір називав свою дружину. У своїх аркушах вона фіксувала тривожний нерв епохи, не вдаючись до прикрашання дійсності.

🟧 Адреса: вул. Б. Хмельницького, 62Б.

🟧 Вхід вільний, однак за попереднім записом в Інстаграмі.


🩷 У ІІ частині поговоримо решту понять про любов.
🟧 Тож Філія - це платонічні стосунки між двома або більше людьми однієї чи різної статі, що характеризуються взаємною відданістю та розумінням, без будь-якого інтересу, мотивації чи вищої мети. Це духовний та емоційний зв'язок. Дружба між товаришами по зброї, які разом билися на полі бою. 🧡 Філаутія - любов до себе, це коли ви відчуваєте безпеку і співчуття до себе, звіси випливає, що у вас буде більше любові, якою ви зможете ділитися з іншими.
❤️ Патос - це почуття пристрасного запалу, піднесеності.Це руйнуюча любов, майже як рак, який по-тихому забирає всю твою енергію та життя. І згодом ти згасаєш.
💛 Ще є інше поняття, яке не пов'язане з Давньою Грецією - "Карітас" (це латинське слово), - це "любов" і "милосердя". Це чеснота, що означає любов до Бога та ближнього, любов, яка є безкорисливою.


🩷 У Давній Греції розрізняли (приблизно!) 7 понять щодо любові. Нині поговоримо про основні (але це не всі):

💓 Агапе - безумовна, жертовна, вольова, турботлива любов, що не очікує нічого натомість. А також позначення любові до істини, тобто вона неперсоніфікована.
💞 Ерос — пристрасна закоханість, яка ґрунтується на бажанні, сексуальному потязі та емоційній близькості.
💕 Людус - це несерйозна та недовготривала любов, любов як гра , не дуже глибока і орієнтована на отримання тільки задоволення. 💘 Манія - кохання як залежність, це одержимість та зацикленість на комусь без здорового глузду, що призводить до божевілля.
💝 Сторге - сімейна, споріднена любов, яку відчувають батьки по відношенню до дітей і навпаки.
💗 Філія – любов-дружба, більш духовне і спокійне почуття, солідарність, це також турбота про близьку людину.
💘 Прагма — раціональна любов, що має давати комфорт, а також якусь вигоду.

20 last posts shown.
OSZAR »