Податковий консультант - все про податки 🇺🇦


Kanal geosi va tili: Ukraina, Ukraincha


Все про податки та оподаткування. Реєстрація бізнесу, ФОП та громадських формувань. Внесення змін в реєстраційні данні. Ліквідація.
Олександр Зарайський
Консультації:
@Zarajsky
(050) 403-76-85.,
(067) 579-58-38 (Viber, Telegram)
https://ukrpravo.biz

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
Ukraina, Ukraincha
Statistika
Postlar filtri


Фейкові листи.

До речі, шахраї зараз почали знову розсилати на електронну пошту фейкові листи начебто від податкової.

Тож не ведіться.

4.9k 0 52 23 119

Листи від податкової.

Хочу прокоментувати як їх повідомлення так і всю ситуацію.

Згідно постанови Пленуму Верховного Суду України від 25.04.2003 № 3 коли продаж товарів, чи надання послуг здійснюється 3 і більше разів протягом року, то це, на погляд суду, одна із ознак підприємницької діяльності.

Мета листів ДПС це не роз’яснення законодавства і не спонукання до реєстрації ФОП.

Вони хочуть отримати докази, що платежі, які були отримані від Нової Пошти, це дійсно було за продаж товарів. Бо в отриманих чеках цього, напевно, немає...

Якщо вони отримають (від особи що отримувала платежі) такі пояснення, а ще і копії документів, що це будуть підтверджувати - це буде підставою скласти протокол про адмінправопорушення передбачена ст. 164 КУпАП.

Далі такий протокол відправляється в суд і суд має визначити суму адмінштрафу, який складає від 17000 грн до 34000 грн. Також суд може прийняти рішення про конфіскацію всіх доходів (виручки) отриманих від такої діяльності. Ну або без такої конфіскації, а тільки адмінштраф 17-34 тис.грн.

Також після завершення року із цих доходів (виручки) потрібно буде сплатити ПДФО 18% та ВЗ 5%.

Отже, надавши пояснення та (боронь Боже) копії документів особа, яка отримувала такі платежі, лише підтвердить і задокументує факт порушення за який передбачена відповідальність згідно ст. 164 КУпАП.

Ігнорувати та не відповідати на такі листи теж не варіант. Бо в такому випадку податкова отримує право видати наказ про проведення перевірки і провести її та скласти акт перевірки і.... протокол про адмінправопорушення по ст. 164 КУпАП.

Разом з тим, у більшості випадків, зміст їх листів не відповідає вимогам ПКУ. Тож можна надати відписку про цю невідповідність і не надавати ніяких пояснень та копій документів.

Надання відписки унеможливлює проведення перевірки і складання акту та/або протоколу. Ну або робить їх незаконними/протиправними.

Однак, якщо у вас були сотні продаж на десятки/сотні тисяч гримнів податкова від вас не відчепиться. Отримавши відписку вона буде писати знову і знов.

Є велика вірогідність що і нові запити не будуть відповідати вимогам ПКУ (ну не дано їм, НЕ дано) і на них теж можна буде надати відписки. Але тут все впирається в економічний сенс всього цього.

Також варто зазначити, що термін «давності», тобто притягнення до адміністративної відповідальності згідно ст. 164 КУпАП, складає – 3 місяці з моменту скоєння чи виявлення правопорушення.

Все залежить від того вважати це порушення разовим чи триваючим.

Традиційно, в сфері оподаткування, разовим вважається правопорушення про яке відразу стає відомим податковій, наприклад: несвоєчасна сплата податків, несвоєчасне надання декларації тощо.

Триваючим, при цьому, вважається правопорушення, яке можна виявити тільки під час проведення перевірки.

Разом з тим у своєму листі (іноді корисно бути старим, бо ти можеш таке знати) від 11.09.2015 р. № 33814/7/99-99-17-03-01-17 податківці зазначили:
«Таким чином, триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок…

До адміністративних правопорушень, які мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з єдиного внеску тощо»


Факт продажу товарів без реєстрації ФОП стає відомими податковій в момент отримання фіскального чеку від платіжної системи на сервер податкової. 😉😊 За аналогією несвоєчасного надання звіту чи сплати податків.

Тож, як на мене, «хоч тушкою хоч чучелом», дата від якої потрібно рахувати 3 місяці - це дата чеку.

От з цього і виходимо розраховуючи терміни давності 3 місяці. 😉

Але суд ніколи не застосує цей термін, якщо ви про нього не заявите під час розгляду справи. Як може і не звернути уваги, що «порушень» менше 3 протягом року.

Тож, як на мене, та за можливості:
1) Варто надавати відписку;
2) Слідкувати за термінами притягнення;
3) Скористатися допомогою кваліфікованого спеціаліста.

Ну і припинити таку діяльність та нарешті зареєструватися ФОП 😂

5.6k 2 205 151 210

Сплата податків при продажу авто.

В цьому році, через збільшення ставки військового збору, зросли і податки які потрібно сплачувати у випадку продажу автотранспортних засобів.

Тож я вирішив зняти відео, щоб розказати коли потрібно сплачувати ці податки, та чи можна продавати авто "по довіреності", щоб уникнути їх сплати https://youtu.be/Kp7PZ37fTrs


Оподаткування доходів від продажу вживаних речей.

Враховуючи кількість запитань і актуальність теми написав велику статтю про те чи дійсно продаж вживаних речей не оподатковується https://ukrpravo.biz/opodatkuvannya-dohodiv-vid-prodazhu-vzhivanih-rechey.html

Рекомендую поділитися посиланням на цю статтю із вашими друзями та знайомими, а також у ваших чатах та групах..

А то прийдуть і їм такі листи щастя як ото в попередньому дописі 😢

9.1k 1 110 16 131

Як працює аналіз фіскальних чеків про переказ коштів.

Ну що ж, винесу із коментів цей чудовий скріншот листа.

Отже, податкова провела аналіз фіскальних чеків про переказ коштів (вочевидь післяплати за продані товари), які надійшли на її сервер у березні 2025 року, і встановила, що громадянин за цей період отримав 13 переказів на загальну суму 6,2 тис. грн.

У коментах до попередніх дописів на цю тему ви запитували: «Як воно буде працювати?». Ну ось, власне, так. 🙃

Мене в цьому всьому дивують тільки два моменти:
1) Чому вони не дочекалися 2 травня 2026 року, щоб написати за всю суму, отриману протягом року.
2) Чому податкову зацікавила така незначна сума і не сама велика кількість продаж за місяць.

Можу лише припустити, що, можливо, по цьому громадянину у податківців уже були раніше отримані заяви/скарги про його продажі в інтернеті без реєстрації ФОП. І фіскальні чеки, отримані тепер від NovaPay, лише підтвердили інформацію, що надійшла раніше.

Що робити, якщо вам надійшов такий «лист щастя»?

По-перше, проаналізувати його зміст на відповідність вимогам ПКУ щодо таких запитів. Якщо отриманий лист їм не відповідає (а цей, до прикладу, наскільки я можу бачити, не відповідає), на нього можна надати відписку і ніякі пояснення та документи не надавати (відповідь на таких лист необхідно надати протягом 15 робочих днів після його отримання).

Ну а надалі або швиденько реєструватися як ФОП, якщо ви плануєте продовжувати займатися такою діяльністю, або більше так не чинити.

Також у разі потреби ви завжди можете звернутися до мене за послугами із:
- «Підготовки відповіді на запит податкової про надання пояснень та документів» (тобто відписки);
- «Реєстрації фізичної особи – підприємця (ФОП) онлайн»;
- «Підбору КВЕД для ФОП – платника єдиного податку»;
- «Консультації з оподаткування та податкового права».

Контакти.
Телефон:
(067) 579-58-38 (Viber, Telegram)

10.4k 0 162 100 110

Підвищення мінімальної зарплати і податків.

Юля Тимошенко, вочевидь, вирішила зібрати голоси свого електорату в мохерових шапках і внесла законопроект про підвищення мінімальної заробітної плати.

Якщо ця ініціатива пройде, то це призведе до підвищення податків для ФОП (із 01.07.2025 року).

Але, у такому випадку, в цьому році, вирости лише ЄСВ із 1760 грн до 2376 грн за місяць. Єдиний податок і військовий збір залишаться без змін аж до 01 січня 2026 року.

Як на мій особистий погляд, все виглядає так, що Юля вирішила добити малий бізнес в угоду бабок в мохерових шапках, які за рахунок ЄСВ отримають свої пенсії. І сидячи на цих "мохерових шапках" потім вїхати у "світле майбутнє".

Я дуже сподіваюся що цього не станеться і цей законопроект прийнятий не буде. Принаймні на зараз.

Акцентую увагу - це лише законопроект.

Він може ніколи не стати законом. Отже переживати, поки що, немає про що. Без паніки, поки спостерігаємо.

10.9k 0 52 91 261

Чи потрібно застосовувати РРО/ПРРО у випадку продажу товарів через «Нову пошту»?

Десь місяць тому інтернет облетіло повідомлення про те, що суд ухвалив рішення щодо необов’язкового застосування РРО/ПРРО у випадку продажу товарів на умовах післяплати через «Нову пошту».

Тому вважаю за необхідне звернути увагу ФОП на деякі важливі моменти.

По-перше, це було рішення Одеського окружного адміністративного суду (від 12.03.2025 по справі № 420/19624/24) – тобто це рішення суду ПЕРШОЇ інстанції.

Далі податкова буде подавати апеляцію, а потім і касацію.

Тож казати про те, що суд ухвалив якесь визначне/важливе рішення, можна тільки якщо це було рішення останньої інстанції – Верховного Суду.

До цього моменту повідомляти «новину», яка має вкрай важливе значення для більшості ФОП, – безвідповідально з боку медіа, які це зробили.

Таке завчасне інформування може створити ілюзію, що начебто і справді РРО/ПРРО в таких ситуаціях можна не застосовувати.

По-друге, Верховний Суд у своїй постанові від 16.04.2021 р. у справі № 520/7835/19 зазначив, що продавець має вкладати роздрукований чек РРО на повну суму проведеної операції у відправлення при доставці замовлення поштою або кур'єрською службою, якщо товар придбаний на умовах передоплати через LiqPay, WayForPay.

Такої позиції щодо отримання оплат через платіжні системи Верховний Суд тримається вже не один рік, і вона залишається незмінною.

При цьому NovaPay, яка здійснює переказ коштів у випадку продажу товарів на умовах післяплати через «Нову пошту», є такою ж самою платіжною системою, як вищезгадані LiqPay, WayForPay.

З огляду на це існує великий ризик, що вищезгадане рішення суду першої інстанції надалі буде скасовано – або апеляцією, або касацією.

Так, існують випадки, коли касація може змінити свою сталу позицію, але це трапляється не часто.

По-третє, незалежно від того, яким буде рішення суду, податкова може триматися іншої позиції і жодним чином не враховувати наявну судову практику. Навіть якщо це практика Верховного Суду.

Отже, навіть якщо у вищезгаданій справі Верховний Суд раптом прийме рішення на користь платника, це жодним чином не означає, що податкова не буде нараховувати штрафи за відсутність РРО/ПРРО у випадку продажу товарів через «Нову пошту» на умовах післяплати.

І про те, що їхня позиція в цьому питанні є незмінною (тобто потребує застосування РРО/ПРРО), ДПС України вже повідомила Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики у своєму листі від 09.05.2025 року № 500/2/99-00-07-03-01-02

ВИСНОВОК.
Доки немає рішення Верховного Суду по справі № 420/19624/24, я рекомендував би ФОП та юрособам в обов’язковому порядку застосовувати РРО/ПРРО у випадку продажу товарів на умовах післяплати із відправкою їх через «Нову пошту».

Аналогічно обов’язковим є застосування РРО/ПРРО у випадку продажу товарів в інтернеті із отримання оплат через будь-які платіжні системи (LiqPay, WayForPay, Portmone, RozetkaPay, UAPAY тощо).

8.5k 0 34 17 84

Чи потрібно переподавати ліквідаційну звітність по єдиному податку.

Починаючи із 01 квітня діє нова форма Декларації до єдиному податку. Зокрема, в ній з’явилося 2 нових розділи по військовому збору.

Виникає питання, що робити тим ФОП хто закрився до 1 квітня і подав декларацію по єдиному податку за старою формою? В якій ще не було розділів по військовому збору.

У відповідь на не питання, ДПС України у своєму листі від 02.05.2025 року № 461/2/99-00-24-01-01-02 направленому на адресу Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики повідомила, що:

«...платникам єдиного податку 1 - 2 групи, у яких військовий збір нараховується автоматично контролюючим органом, або платникам єдиного податку 3 групи без діяльності не потрібно подавати Декларацію за оновленою 4 Продовження додатка
формою (за умови відсутності підстав для подання звітності з виправленими показниками)»


Отже, якщо ви закрили свого ФОП – платника єдиного податку у січні- березні 2025 року та подали ліквідаційну декларацію по єдиному податку до 01 квітня 2025 року, переподавати її за новою формою непотрібно, якщо ви:
1) Платник єдиного податку 1 або 2 групи.
2) Платник єдиного податку 3 групи у якого у січні – березні 2025 року діяльності (доходів) не було.

Цю ж саму позицію ДПС України підтвердила і у своєму наступному листі, наданому як відповідь на питання отримані від Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики (лист від 07.05.2025 року № 484/2/99-00-07-03-01-02), та розмістила її у системі ЗІР.


Як отримати витяг із реєстру нерухомості.

Вже зовсім скоро податкова почне надсилати рішення про нарахування громадянам податку на нерухоме майно та податку на землю.

На жаль, доволі часто, податківці нараховують ці податки на майно якого вже немає у власності громадян.

Тож я зняв відео про те як за 5 хвилин можна отримати інформацію із реєстру нерухомого майна https://youtu.be/8PQN67LvgOo


Податківці аналізують Prozorro в пошуках інформації про платників! 😱😱😱

ФОПи, що працювали в минулих роках на Прозоро, почали отримувати від податківців запити щодо можливого використання найманих працівників без належного оформлення і сплати податків.

В першу чергу це стосується тих ФОП, що надавали різноманітні послуги, які потенційно вони не могли надавати самі без найманих працівників.

Тож враховуйте цей момент у своїй діяльності.

А перед цим ДПС України проводила аналіз інформації про перетин митного кордону водіями вантажівок, які не були належним чином оформлені, як наймані працівники, у перевізника.

Шановні платники, як ФОПи так і юрособи, я ж вам вже казав, що в Департаменті аналізу ДПС України сидять не дурні люди. 😊

Часи "диких нульових" давно пройшли.

Дуже рекомендую нарешті зрозуміти, що у своїй діяльності варто починати завчасно "підкладати соломку", бо потім буде боляче.

Іноді - дуже боляче. 😢


Податкова тепер отримує інформацію про онлайн-продажі

Я про це вже писав, але вирішив ще раз розказати про те:
- як тепер податкова слідкує за всіма онлайн продажами;
- яку саме інформацію про продажі на маркетплейсах податкова почала отримувати
- як існують ризики для фізосіб та ФОП що продають товари на маркетплейсах.

Про все це у моєму коротенькому (11 хв.) відео https://youtu.be/EGTz8DVeujg

І обов’язково поділіться цим відео із вашими друзями та знайомими, а також у ваших чатах та групах. Бо це вкрай важлива інформація для всіх хто продає товари на українських маркетплейсах (Пром, Розетка, ОЛХ, Каста тощо).

13.5k 2 131 66 100

Відеозапис вебінару «Оподаткування доходів із фотостоків»

Тривалість відео - 2:02

Вартість відеозапису - 900 грн

Придбати відеозапис можна за посиланням: https://secure.wayforpay.com/payment/Stoki900

Детальний план вебінару далі за текстом.

Під час оплати вкажіть свою електронну пошту. Посилання, за яким можна буде завантажити відеозапис, протягом 2-3 хвилин, надійде на Вашу електронну пошту, вказану під час оплати – автоматично. Щоб зберегти відеозапис собі на комп'ютер просто натисніть на кнопку "Завантажити".

Якщо раптом лист не надійде, напишіть мені у вайбер +380675795838, або телеграм @Zarajsky

Починаючи із 2026 року фотостоки, маркетплейси та всі інші електронні сервіси будуть надавати в українську податкову інформацію про доходи, отримані фізособами та/або ФОП на цих фотостоках, маркетплейсах тощо.

Ну а випадок із креаторками з OnlyFans дає зрозуміти, що за бажання наша податкова без проблем може отримати інформацію про будь-які іноземні доходи громадян України також і за минулі періоди, починаючи щонайменше із 2020 року.

Тож на цьому вебінарі поговоримо про ці нові виклики та що з усім цим робити. Як отримувати доходи з фотостоків «в білу», чи є ці доходи роялті й чи можуть вони бути доходами ФОП – платника єдиного податку.

Обов’язково дивіться відео до кінця, бо відповіді на запитання наприкінці відео можуть виявитися не менш цікавими, ніж основна частина. 😊

І поділіться цим посиланням на цей допис (вебінар) із вашими друзями та знайомими, а також у ваших групах і чатах. Бо це критично важлива інформація для тих, хто здійснює свою діяльність на фотостоках і меркетплейсах.

ПЛАН ВЕБІНАРУ:

1. Коли податкова почне отримувати інформацію про доходи, отримані на фотостоках і іноземних маркетплейсах.

2. Що спільного між OnlyFans та фотостоками й маркетплейсами.

3. Як сплачувати податки, якщо немає ФОП.

4. Які нові податки плануються для тих, хто працює на фотостоках і маркетплейсах, у випадку відсутності у них ФОП.

5. Відповідальність за несплату податків.

6. Чи є доходи із фотостоків і маркетплейсів роялті.

7. Чи можуть доходи із фотостоків і маркетплейсів бути доходами ФОП.

8. Яка група єдиного податку потрібна для роботи на фотостоках і маркетплейсах.

9. Які КВЕД потрібні для роботи на фотостоках і маркетплейсах.

10. Як відкрити ФОП.

11. Які податки сплачує ФОП.

12. Як подавати декларації та сплачувати податки.

13. Як визначати доходи ФОП, якщо вони у валюті.

14. Особливості роботи «в білу» через Payoneer і рахунок ФОП.

15. Особливості продажу цифрових товарів на Etsy.

15. Який банк краще використовувати як ФОП для отримання доходів із фотостоків і маркетплейсів.

16. Що робити, якщо український ФОП зараз за кордоном:
- Автообмін податковою інформацією – що важливо про це знати.
- Податкові ризики та штрафи.
- Коли банк може відмовити в обслуговуванні.
- Штраф за надання банку неправдивої інформації про резидентство.

17. Відповіді на запитання.


Нові списки окупованих та інших територій.

Якось ця новина прошла мимо всіх. І я теж про це нічого не написав 😩 бо ну здавалося, що це очевидно, що потрібно постійно моніторити цей перелік.

Отже.
Наказ Мінінтеграції від 22.12.2022 № 309 "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" - СКАСОВАНИЙ.

Починаючи із 20.03.2025 року набрав чинності і діє інший Наказ - Міністерства Розвитку Громад та Територій України, а саме від 28.02.2025 № 376 "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0380-25

При цьому, ПЕРЕЛІК ТЕРИТОРІЙ ЗАЗНАВ ЗМІН!!!

Отже, враховуйте це у своїй діяльності і перевірте чи є ваша територіальна громада у новому переліку (переліках).


Вебінар «Оподаткування доходів із фотостоків»

Починаючи із 2026 року фотостоки, маркетплейси та всі інші електронні сервіси будуть надавати в українську податкову інформацію про доходи, отримані фізособами та/або ФОП на цих фотостоках, маркетплейсах тощо.

Ну а випадок із креаторками з OnlyFans дає зрозуміти, що за бажання наша податкова без проблем може отримати інформацію про будь-які іноземні доходи громадян України також і за минулі періоди, починаючи щонайменше із 2020 року.

Тож на цьому вебінарі поговоримо про ці нові виклики та що з усім цим робити. Як отримувати доходи з фотостоків «в білу», чи є ці доходи роялті й чи можуть вони бути доходами ФОП – платника єдиного податку.

Докладний план вебінару далі за текстом.

Вартість участі: 700 грн.

Дата вебінару: 17 квітня 2025 року о 19.00 (за Києвом).

Посилання для реєстрації: https://forms.gle/pmFanc8pSyEEExgw8

Дата завершення реєстрації: 15 квітня 2025 року о 23.59.

Після завершення реєстрації – а саме 16 квітня – всім учасникам, хто зареєструвався, буде відправлено лист із посиланням для оплати. Про направлення листа вам надійде СМС на телефон. Отже, якщо СМС є, а листа немає, варто перевірити папку «Спам».

Посилання для входу в вебінар буде відправлено на вашу електронну пошту автоматично після проведення оплати.

У формі реєстрації є можливість вказати запитання, на які ви хотіли б отримати відповіді. Обов’язково пишіть, що вас цікавить. Я або врахую ваші запитання та розповім про це в загальній частині, або надам на них відповідь наприкінці вебінару.

Ну й обов’язково поділіться посиланням на цей вебінар із вашими друзями та знайомими, а також у ваших групах і чатах. Бо це вкрай важлива інформація для тих, хто здійснює свою діяльність на фотостоках і закордонних маркетплейсах.

БОНУС.
Всі учасники вебінару безкоштовно отримають перелік КВЕД, необхідних для роботи на фотостоках і маркетплейсах.


Примітка.
* - вартість участі у вебінарі не враховує вартість його відеозапису. Це пов’язано з технічними проблемами та високою ймовірністю того, що відеозапис зробити не вдасться. Якщо відеозапис усе ж таки вдасться зробити, всі учасники вебінару зможуть його придбати за додаткову оплату (200 грн). Для тих, хто не брав участі у вебінарі, відеозапис буде доступний за ціною 900 грн.


ПЛАН ВЕБІНАРУ:
1. Коли податкова почне отримувати інформацію про доходи, отримані на фотостоках і іноземних маркетплейсах.

2. Що спільного між OnlyFans та фотостоками й маркетплейсами.

3. Як сплачувати податки, якщо немає ФОП.

4. Які нові податки плануються для тих, хто працює на фотостоках і маркетплейсах, у випадку відсутності у них ФОП.

5. Відповідальність за несплату податків.

6. Чи є доходи із фотостоків і маркетплейсів роялті.

7. Чи можуть доходи із фотостоків і маркетплейсів бути доходами ФОП.

8. Яка група єдиного податку потрібна для роботи на фотостоках і маркетплейсах.

9. Які КВЕД потрібні для роботи на фотостоках і маркетплейсах.

10. Як відкрити ФОП.

11. Які податки сплачує ФОП.

12. Як подавати декларації та сплачувати податки.

13. Як визначати доходи ФОП, якщо вони у валюті.

14. Особливості роботи «в білу» через Payoneer і рахунок ФОП.

15. Особливості продажу цифрових товарів на Etsy.

15. Який банк краще використовувати як ФОП для отримання доходів із фотостоків і маркетплейсів.

16. Що робити, якщо український ФОП зараз за кордоном:
- Автообмін податковою інформацією – що важливо про це знати.
- Податкові ризики та штрафи.
- Коли банк може відмовити в обслуговуванні.
- Штраф за надання банку неправдивої інформації про резидентство.

17. Відповіді на запитання.

План вебінару може бути розширений з урахуванням ваших запитань, які ви напишете під час реєстрації.

Мова проведення: українська.

Спікер: податковий консультант Олександр Зарайський.

Послуга надається на умовах публічного договору оферти. Заповнюючи та відправляючи форму реєстрації, ви надаєте дозвіл на обробку вашої інформації відповідно до «Політики конфіденційності».


Яка логіка при підборі КВЕД для ФОП - платника єдиного податку?

Логіка тільки одна: підбираємо КВЕД із значним запасом, щоб у податкової просто не було можливості сказати, що якогось із КВЕД у вас немає.

Із КВЕД у нас дві проблеми:
1) Вони не сучасні, бо їх створювали у 2008-2009 роках, тож вони не враховують дуже багато поточних нюансів.

2) Їх ніхто не створював для "оподаткування". Їх створював Держстат для ведення статистичних досліджень і так, як він сам ці дослідження бачив. І лише потім, у 2011 році, ці КВЕД "натягнули" на єдиний податок, як сову на глобус. 😂

А тепер декілька надважливих моментів.

ДПС України у своїх ІПК постійно згадує (принаймні згадувала), що вона немає повноважень визначати, до якого КВЕД відноситься та чи інша діяльність, та зазначала, що це повноваження виключно Держстату.

З цього можна дійти двох висновків.

Перший, якщо ДПС України відмовляється надати ІПК, до якого КВЕД відноситься та чи інша діяльність, то виходить що ЖОДЕН податковий інспектор немає права зробити висновок, що діяльність ФОП не відповідає КВЕД 😂 Бо не може у рядового інспектора бути повноважень більше ніж у ДПС України. 😉

Тож, як варіант, якщо у вас питання "А до якого ж КВЕД відноситься ваша діяльність", то варто надати запит до ДПС України і отримати таку відмову. А далі, якщо місцева податкова зробить висновок, що ваша діяльність не відповідає вашим КВЕД, показувати в суді цю відповідь, що визначення відповідності діяльності КВЕД взагалі не входить до компетенції податкової 😂😂😂

Це трошки трольно, але чому ніт. 🙃

Другий, і він основний, визначення КВЕД, що відповідає вашій діяльності - виключно компетенція Держстатут.

І от тут просто є просто бомбезний кейс!!!

Іноді висновки Держстату можуть бути вкрай неочікуваними. 😱

Наводжу приклад.
ФОП надає послуги із навчання музиці і сам пише музику для своїх учнів. Він вирішив видати нотну збірку композицій, яку планує продавати, як в електронному (pdf), так і паперовому вигляді.

Отже, ФОП направив запит до Держстату із питанням: до якого КВЕД відноситься його діяльність.

Відповідь Держстату була вкрай неочікуваною і "чумовою": видання і продаж такої збірки, що в pdf, що у паперовому вигляді відноситься до КВЕД 59.20 "Видання звукозаписів", при цьому у ФОП обов'язково має бути також КВЕД 90.03 "Індивідуальна мистецька діяльність"!!!!

Останнє про що особисто я міг би подумати, це те що продаж паперової збірки, це КВЕД 59.20, бо ну логічно ж, що це має бути 47.91!?!?!

Але от ніт!
Не погляд Держстату, це жодним чином не 47.91...

Добре, що цьому ФОП КВЕДи підбирав я і у нього вони всі були. 😂

Але, якщо ви хочете мати точну відповідь, до якого КВЕД відноситься ваша діяльність, варто звертатися до Держстату із відповідним запитом 😉😊

І бути готовим до того, що зміст відповіді може бути вкрай неочікуваним. 😏


Це щось страшне! 😱😂

Ви тої, заповнюйте трудові правильно, бо біда буде 😂

13.9k 0 55 48 214

Про всі онлайн продажі тепер стане відомо податковій! 😱

Новина про це зявилася на сайті ДПС України вчора 02 квітня 2025 року (на скріншоті).

Про що саме мова.

Міністерством фінансів України були затверджені зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які набрали чинності 01 березня 2025 року.

Зокрема була затверджена форма Фіскального касового чеку за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу.

Форма цього чека, зокрема, передбачає, що в ньому вказуються реквізити ОТРИМУВАЧА переказу, а саме:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- податковий номер;
- найменування банку отримувача;
- номер рахунку отримувача, відкритого у банку;
- призначення платежу.

Отже, коли хтось здійснює переказ коштів через небанківську фінансову установу ця фінустанова формує і відправляє на сервер ДПС України фіскальний чек із повними реквізитами тому хто отримав таку оплату.

Тобто, як приклад, коли хтось сплачує за посилку на Новій пошті інформація про цю оплату (кому саме було сплачено) відразу потрапляє на сервер податкової. Аналогічно якщо хтось сплачує на ОЛХ, Пром чи Розетці.

Таким чином, податкова почала отримувати інформацію про всіх хто здійснює продаж товарів на умовах післяплати та/або користується такими інструментами, як ПромОплата, “Безпечна угода” в OLX Доставка тощо.

Тож враховуйте цю інформацію в своїй діяльності. Зокрема, якщо ви ФОП і не використовуєте РРО/ПРРО при отриманні післяплати із Нової Пошти, то вже час подумати про його використання 😉😊

18.1k 2 550 109 149

Як надати декларацію ФОП 3 група 5% за 1 квартал 2025 року за НОВОЮ ФОРМОЮ!

Закінчився 1 квартал, а отже ФОП платникам єдиного податку 3 групи час надавати декларацію по єдиному податку. При цьому, оскільки з січня 2025 року всі платники єдиного податку мають сплачувати військовий збір, декларацію за 1 квартал 2025 року доведеться надавати за новою формою. 😱

Як це зробити дивіться в моєму відео https://youtu.be/bjtSLSCaaQ4

Не забувайте ставити вподобайки під відео та писати коментарі. Це допоможе його просуванню на ютубі.

І обов'язково поділіться цим дописом або посиланням на моє відео в інших групах, чи соціальних мережах, а також із вашими друзями та знайомими. Для них це теж може бути корисним.

Ну а якщо потрібна допомога із надання звітності ви завжди можете звернутися до мене.

Контакти.
Телефон:
(067) 579-58-38 (Viber, Telegram)

15k 1 213 50 246

Зміни по ФОП через Дію запрацювали!

Отже хто цього довго чекав, щоб змінити КВЕд чи адресу ФОП, то тепер нарешті можете це зробити.

Я от вже по одному із ФОП провів зміну КВЕД.

Все працює!

13.5k 0 93 51 185

Контрагент із окупованих територій.

Друзі, коли ви укладаєте угоди, перевіряйте адресу реєстрації вашого контрагента.

Чинним законодавством заборонено здійснювати господарську діяльність юридичним особа там ФОП чиї адреси знаходяться на окупованих територіях.

Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним.

Більш того, якщо ви сплачуєте (сплатили) кошти за товар чи послуги ФОП чиє адрес знаходиться на тимчасово окупованій території, ви зобов'язані сплатити ПДФО та ВЗ, як з доходів виплачених фізособі. Попри той факт, що цей ФОП є платником єдиного податку.

Це пряма норма передбачена пп. 26.10 п. 26 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

На сьогодні ДПС України вже провела відповідний аналіз інформації із Об'єднаної звітності (4ДФ), а місцеві податкові почали масово розсилати "листи щастя" з вимогами сплати ПДФО і ВЗ по взаєминам із такими ФОП.

Окремий момент, що стосується самих таких ФОП.

Банки зараз почали блокувати рахунки ФОП чия адреса місця реєстрації знаходиться на тимчасово окупованій території.

Отже, якщо ви такий ФОП, я раджу якомога швидше змінити адресу місця реєстрації вашого ФОП на підконтрольну територію.

Оскільки зміни в Дії на зараз не працюють, це можна зробити звернувшись в будь-який ЦНАП, чи до будь-якого нотаріуса (який надає такі послуги), на всій території України.

Після внесення змін в ЄДР, також необхідно буде подати в електронному кабінеті платника податків (на сайті ДПС України) заяву по єдиному податку про внесення відповідних змін в реєстр платників єдиного податку. Докладний алгоритм дій я описував тут раніше.

16.9k 0 129 41 74
20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.
OSZAR »